sprawdzenie vin

Wprowadź numer VIN samochodu

Jaguar F-Type sprawdzenie VIN

Jaguar F-Type sprawdzenie VIN

vinfo.pl to BEZPŁATNE i wszechstronne narzędzie do weryfikacji numeru VIN Jaguar F-Type. Każdy samochód Jaguar F-Type ma specjalny numer identyfikacyjny nazywany numerem VIN. Numer VIN koduje podstawowe informacje o samochodzie, takie jak:
  • Producent
  • Model
  • Rok produkcji
  • Fabryka, w której wyprodukowano samochód Jaguar F-Type
  • Typ silnika
  • itp.

Sprawdzenie numeru VIN jest bardzo ważne dla tych, którzy chcą kupić samochód Jaguar F-Type, ponieważ dzięki sprawdzeniu VIN uzyskasz wszystkie szczegóły dotyczące samochodu Jaguar F-Type, które chcesz kupić - czy samochód został skradziony, uszkodzony lub w inny sposób nieautoryzowany.

Numer VIN to globalny, ogólnoświatowy numer w specjalnym formacie, a numer VIN został opracowany i wdrożony przez Instytut Norm ISO. Każdy producent samochodów, w tym Jaguar, musi oznaczać swoje samochody w tym formacie.

vinfo.pl daje Ci możliwość sprawdzenia prawie każdego numeru VIN Jaguar F-Type i sprawdzenia ważności auta oraz wszystkich innych niezbędnych informacji, zapoznania się z konfiguracją auta oraz zapoznania się z pełną historią samochodu Jaguar F-Type.

Co to jest numer VIN

Numer VIN to zestaw znaków, który koduje różne informacje o pojeździe.

  • WMI - pierwsze trzy znaki wskazują kraj i producenta samochodu;
  • VDS - 4-8 symboli - wskazuje ogólną charakterystykę samochodu: nadwozie, silnik, itp.
  • VIS - 8 ostatnich znaków to numer identyfikacyjny pojazdu wskazujący rok, fabrykę, wyposażenie itp.

Poniższe zdjęcie przedstawia jeszcze bardziej szczegółowy widok kodu VIN:


Co to jest numer VIN

Kod VIN jest używany do oznaczenia wszystkich pojazdów (samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, autobusów, motorowerów). System VIN dla kodów samochodów oparty jest na normie ISO 3779-1983 i jest używany od lat 80-tych (1982). Standard VIN jest używany przez większość krajów i wszystkich głównych producentów samochodów. Kod VIN opisuje każdy unikalny samochód zbudowany w ciągu ostatnich 30 lat. Za numerację VIN odpowiadają producenci.

Unikalne kody dają niepowtarzalną możliwość śledzenia historii każdego samochodu, w tym tak okropnych, ale ważnych faktów, jak wypadki czy kradzieże. Oznacza to, że raporty historii samochodu pomagają w podejmowaniu właściwych decyzji przy wyborze używanego samochodu.